Zaujímavosti / Kuriozity / 15. jún 2014

10 najšokujúcejších (nad)ľudských schopností. I. časť

Ľudia zaplavení obrovským strachom a poriadnou dávkou adrenalínu niekedy v sebe nachádzajú nadľudskú silu a robia veci, ktoré by inak boli fyzicky nemožné a odporujú všetkým fyzickým zákonom na svete.

Keď ľudia čelia náhlemu strachu, môžu byť zaplavení takou dávkou adrenalínu, že sú zrazu schopní vecí, o ktorých by si nikdy ani len nepomysleli, že sú vôbec možné. Či už je to dvíhanie vozidiel alebo zadržanie dychu na niekoľko minút. Pozrite si I. časť mimoriadnych, nikdy nekončiacich schopností ľudí, ktorí sa vymykajú všetkým vedeckým zákonom.

 

Ma Xiangang ”Elektrický muž” - Väčšina z nás by sa poriadne spálila alebo by naše srdce pravdepodobne prestalo biť, ak by 220voltov eklektického prúdu prešlo skrz naše telo. Ma Xiangang sa však spokojne drží vodičov, cez ktoré prúdi obrovské množstvo elektrickej energie. V jednej ruke môže mať elektrické drôty a v druhej svietiacu žiarovku. Pred asi 22 rokmi spolu s manželkou sledoval TV, ktorá sa zrazu vypla. Ma zisťoval čo sa stalo, a keď našiel prerušený vodič, holými rukami ho opravil. Až neskôr si uvedomil, že drôty boli pod prúdom, a tak sa dozvedel o svojom zvláštnom dare. Krátko po tom sa stal doslova závislý na elektrine. Tvrdí, že sa cíti energický, keď cez jeho telo prúdi elektrický prúd. Vďaka praxi je teraz schopný regulovať množstvo napätia, ktoré ním prechádza.

Scott Flanburg  “Ľudská kalkulačka” - Tento úspešný držiteľ Guinnessového rekordu dokáže sčítať, odčítať, násobiť, ale aj počítať mocniny či tretie odmocniny rýchlejšie, ako je človek schopný počítať na kalkulačke. Scott cestuje po celom svete a ukazuje ľuďom svoju mimoriadnu schopnosť vykonávať veľmi zložité matematické úlohy. Zručnosť zdokonaľoval viac ako dve desaťročia a jediná vec, ktorá mu bráni v ešte rýchlejšom počítaní je, že „nedokáže rozprávať tak rýchlo ako rozmýšľať nad správnou odpoveďou.“

Dave Mullins “Rybí muž” - Tento Novozélanďan je rekordman v potápaní. 21. septembra 2007 sa bez potápačskej výstroje potopil do hĺbky 226 metrov a s časom 3:38 vytvoril svoj prvý svetový rekord. O dva dni neskôr ho však prekonal o ďalších 18 metrov. 244 metrovú hĺbku zdolal na jeden nádych za 4:02 minúty. O rok neskôr znova prekonal svoj vlastný rekord, kedy sa dostal na 248 metrov, no a naposledy sa mu podarilo ponoriť do hĺbky 265 metrov za neuveriteľné 4:01 minúty. Tento človek musí mať žiabre alebo železné pľúca.

Thai Ngoc “Muž, ktorý nespí” - Vo väčšine prípadov sa nespavosť lieči správnymi terapiami, meditáciou, pilulkami alebo inými metódami. Spánok je potrebný k nášmu životu a bez neho si jednoducho nedokážeme náš život a správne fungovanie predstaviť. Pre Thai, ako sa zdá, nefunguje nič. Nespal, odkedy v roku 1973 trpel ťažkou horúčkou. 41 rokov, to je skoro 15 000 bezsenných nocí. Človek by si myslel, že tento 72 ročný vietnamský muž padne rovno do postele a zaspí po tom, ako každý deň odnesie 4 kilometre dve 50 kilové balíky krmiva pre prasatá. Len s miernym poškodením pečene je stále duševne fit a netrpí žiadnymi závažnými zdravotnými problémami. V 2006 Ngoc však povedal, že sa začína cítiť "ako rastlina bez vody".Rathakrishnan Velu “Zubí kráľ”- Bolesť zubov je pravdepodobne jedna z najhorších bolestí, akú môžu ľudia zažiť. Teraz si predstavte, že sa nimi snažíte ťahať 297,1 tonový vlak 2,8 kilometra pozdĺž koľajníc. To sa podarilo svetovému rekordmanovi z Malajzie. Tento prísny vegetarián pre svoju nadľudskú silu vraj používa špecifický typ indickej meditácie, no okrem toho behá denne aspoň 25 kilometrov, dvíha 250 kilogramové činky a pravidelne trénuje svoju čeľusť.

Monika Budayová/therichest.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader