Zaujímavosti / 27. jún 2014

Tento inovatívny stan si môžete zavesiť priamo v korunách stromov

Už sa viac nemusíte báť, že vám vašu stanovačku prekazí nečakaný dážď či hlavný medveď. V tomto stane ste totiž v absolútnom bezpečí vysoko v korunách stromov, chránení od vlhkosti či nevítanej návštevy.

Tree house architekt Alex Shirley-Smith sa v roku 2010 rozhodol, že by veľmi rád doprial ľuďom, aby zažili, aké to je byť zavesený v korunách stromov. Tento „muž s víziou“ teda navrhol Tentsile, prenosný závesný tree house, ktorý si môžete so sebou zobrať kamkoľvek. Inovatívny produkt ponúka pohodlie a všestrannosť hojdacej siete v kombinácii s bezpečnosťou veľkého stanu. Už sa viac nemusíte báť pršania či vlhkej pôdy, pretože „visíte“ vysoko nad ňou. Štruktúra stanu je vodotesná, odolná proti UV žiareniu a dodávaná je spolu so sieťovou strechou proti hmyzu, cez ktorú v noci môžete sledovať nebo plné hviezd. Tentsile vás udrží v suchu, kdekoľvek ho zavesíte, či už na pláži alebo na horách.

Fair-trade stan je vyrobený z recyklovateľných materiálov (tak, ako je to len možné) a má mnoho využití. Jednoducho sa prispôsobí podmienkam a zaručí nezabudnuteľný zážitok na vysokej úrovni. Prenosné bývanie sa uvidelo do prevádzky v roku 2011, kedy sa z plánovaných 10-15 kusov záujmom zákazníkov zvýšila výroba na neuveriteľných 40 000 jednotiek. Ak ste teda kempingový nadšenec, milovník dizajnu, alebo si jednoducho chcete vychutnať adrenalínovú noc niekde v horách, musíte ho vyskúšať. S Tentsile zažijete kemping v naozaj veľkom štýle, no stále v bezpečí, neobmedzení okolitými podmienkami. „Pretože svet je naším ihriskom.“ Hrajte sa, kempujte, objavujte.

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader