Zaujímavosti / Cestovanie / 05. apríl 2014

Najkrajšie domčeky v korunách stromov

Kto z nás, ešte ako malé dieťa, netúžil po domčeku na strome? Jednoducho sa skryť pred všetkými dospelými a spolu s kamarátmi vymýšľať rôzne šibalstvá. Bohužiaľ, len málokto mal to šťastie, že na babičkinej záhrade alebo v blízkom lese mohol mať vlastnú pevnosť, kde by si žil svoj vlastný svet.

Niektorí z nás by si ešte aj teraz vedeli predstaviť takýto únik od reality. Hocikedy sa zavrieť do krásneho dreveného domčeka v korune stromu a niekoľko metrov nad zemou byť obklopený len zvukom šumiaceho lístia a spevom vtákov. Dosť bolo snívania, takéto miesta naozaj existujú. Pozriete si najkrajšie domčeky na stromoch, z ktorých vyžaruje úžasný pokoj a túžba relaxovať.

Free Spirit Sphere - toto miesto, ideálne na meditáciu, sa nachádza vo Vancouveri. Guľatý domček je vybavený elektrickou energiou, umývadlom aj telefónom a primárne bol vytvorený práve na meditáciu.

Treetent - tajný úkryt malých Beckhamovcov. Tento neobvyklý domček, navrhnutý holandským dizajnérm Dre Wapenaarom, je totiž darčekom Davida Beckhama pre svoje deti. Je veľmi pohodlný na spanie a dostatočne veľký pre tri deti alebo dvoch dospelých. 

Cedar Spire - zámok na strome. Deti žijúce vo Fire v Škótsku tento dom jednoducho milujú. Dom je vysoký takmer 14 metrov a postavený je na mieste starého cédru, ktorý bol kedysi zasiahnutý bleskom. Môžete si vybrať, či z neho zídete po schodoch alebo po šmýkačke. 

Mirror Tree - zrkadlový domček alebo tiež „Micro Cube“ sa nachádza vo Švédsku, ale možno ho ľahko prepravovať a inštalovať na ľubovoľnom mieste. Jeho priehľadný strop a steny umožňujú užívať si nádherný výhľad na okolitú krajinu. Nebojte sa zlomenia alebo rozbitia, vyrobený je z ľahkého, ale pevného hliníka.

Everybody’s Tree House - domček pre všetkých. Každé dieťa si zaslúži mať svoj domček na strome, no a konkrétne tento bol vytvorený pre všetky postihnuté deti. Dokonca ani pre vozíčkarov nie je problém sa sem dostať.

Alnwick Garden Tree House - reštaurácia uprostred stromov. Priestranný dom s rozlohou neuveriteľných 557m2 má dve osobitné jedálne, reštauráciu, ktorá pojme 120 ľudí a maloobchodné predajne. Lahodné pokrmy a jemné pivo, ktoré sa tu podávajú, vás nenechajú ľahostajnými.

Fender's Interior Canopy Tree House - tento naozaj neobvyklý domček získava svoje čaro najmä v noci, keď sa rozsvieti a pripomína obrovský papierový lampión.

The Minister's Tree House - najväčší dom na strome sa nachádza v malom mestečku Crossville v Tennessee. Táto 30 metrov vysoká turistická atrakcia bola postavená v roku 1990 miestnym ministrom Horace Burgerssom, no v roku 1012 bola z bezpečnostných príčin uzavretá.

Three Story Tree House - načo jedno poschodie, keď môžu byť rovno tri? Najvyšší „treehouse“ na svete sa nachádza v Kanade a tvoria ho tri takmer samostatné domčeky.

UFO Tree House - švédsky „treehotel“. Ak sa náhodou vyberiete do Švédska, určite sa aspoň na jednu noc zastavte práve v tomto hoteli. Jedinečný zážitok v UFO hoteli určite bude stáť za to. Možno je to vaša jedinečná šanca, ako sa dostať na palubu mimozemského plavidla.

Teahouse Tetsu - čaj v tejto nádhernej japonskej čajovni musí chutiť vynikajúco. Jednoduchý a skromný dizajn interiéru je vykompenzovaný rozprávkovým, dych vyrážajúcim exteriérom. Čaj práve na tomto mieste bude mať určite neopakovateľnú chuť a atmosféru.

Monika Budayová/rawforbeauty.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader