Kuriozity / Móda / 26. jún 2014

Teenagerka si na svoj maturitný ples obliekla vrece na zemiaky

Maturitný ples je bezpochyby jednou z najdôležitejších nocí každého teenagera. Úspešné ukončenie školy a deň, kedy sa z detí stávajú dospeláci, treba osláviť naozaj vo veľkom štýle. Hlavne pre dievčatá je táto udalosť mimoriadne dôležitá, pretože sa môžu obliecť do krásnych šiat a aspoň v túto noc sa cítiť ako ozajstné princezné. Courtney sa však rozhodla, že drahé prezdobené šaty nie sú pre ňu a na tento výnimočný večer si poriadi trošku netypické šaty.

18 ročná Courtney Barich spravila jednu zo svojich najpamätnejších nocí na škole ešte nezabudnuteľnejšou, keď si v tento výnimočný večer obliekla šaty vyrobené z vrecoviny. Courtney, ktorá navštevovala Holy Cross Regional High School v Surrey v Britskej Kolumbií, si obliekla šaty vyrobené z vreca na zemiaky s cieľom získať peniaze na stavbu sirotinca na Filipínach. „Myslela som, že moje šaty by mohli pomôcť ľuďom v núdzi. Rozhodla som sa, že nepotrebujem drahé plesové šaty.“

Nápad prišiel minulý december po tom, ako šla so svojou matkou kupovať šaty na ples, na ktorých však visela cenovka so závratnou sumou 700 dolárov. „Išli sme v aute a ja som sa cítila trošku sebecky kvôli tomu, koľko stáli," priznala sa Courtney. „Moja mama povedala, ´ty budeš vyzerať dobre v čomkoľvek, dokonca aj vo vreci na zemiaky´, z čoho vznikol práve tento nápad." Namiesto toho, aby si kúpila krásne drahé šaty, nesebecká teenagerka vytvorila webovú stránku s názvom Courtney's Burlap Grad, kde napísala „Vzdám sa pozlátka a pôvabu krásnych plesových šiat a namiesto toho si oblečiem šaty z vrecoviny, ak dostanem 10 000 dolárov potrebných na pomoc tomuto sirotincu." Jej odhodlanie a nadšenie len zosilneli, keď odišla na dvojtýždňovú misiu do Saint Martin de Porres Orphanage v Manile, kke bola doslova zasiahnutá tým, ako žijú tamojšie deti.

Courtney sa spojila  návrhárom Sumanom Faulknerom z Lata Design, ktorý jej venoval svoj čas a schopnosti, aby vytvorili vrecovinové šaty. Spolu ich dokončil štýlovým jednotným vzhľadom, trendy strihom na zadnej časti, a cestičku jemných kvetín. Hoci vytvorenie šiat trvalo dva týždne, z dôvodu dizajnérovej alergie na vrecovinu, výsledkom je ohromujúce dielo odbornej zručnosti a štýlu. Aj napriek tomu, že Courtney nedosiahla svoj peňažný cieľ priamo na plese, v šatách pretancovala celú noc, zažila krásny večer plný zábavy spolu s jej priateľom, ktorý mal na sebe vrecovinovú vestu a motýlika, aby k sebe dokonale ladili. Vďaka prílivu finančnej podpory po plese, Courtney nakoniec dosiahla viac, ako bol jej cieľ. V prijímaní finančných darov bude pokračovať až do septembra, kedy sa plánuje vrátiť späť do sirotinca, kde bude robiť dobrovoľníčku.

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader