Zaujímavosti / Kuriozity / Cestovanie / 25. jún 2014

Dojímavý príbeh smútiacej dcéry, ktorá sa rozhodla splniť životný sen zosnulému otcovi

Zdalo sa, že má všetko, až kým neprišla o to najcennejšie vo svojom živote. Z hlbokých depresií ju vytiahlo krásne gesto - splnenie sna svojmu zosnulému otcovi.

Zdalo sa, že newyorská fotografka Jinna Yang mala všetko - úspešnú kariéru, luxusný byt a skriňu plnú najmódnejšieho oblečenia a obuvi, dlhodobý vzťah s priateľom a dostatočný príjem na to, aby mohla do dôchodku plnohodnotne žiť v tomto notoricky drahom meste. V roku 2012 sa však všetko zmenilo. Jej 52 ročný otec Jay Kwon Yang prehral boj s rakovinou žalúdka a zanechal dcéru v hlbokých depresiách.

Jinnin otec, ktorý sa ako teenager presťahoval do USA, mal obrovský sen o cestovaní po svete. Namiesto toho sa však takmer bez pomoci staral o svoje deti a každý deň drel vo svojej práčovni, aby ich uživil. Keďže zomrel skôr, ako si stihol splniť svoj sen, jeho dcéra to spravila zaňho. Okrem toho, že pomohla zosnulému otcovi splniť jeho najväčšie prianie, tiež našla spôsob, ako sebe a svojej smútiacej rodine priviesť potrebný pokoj. Viac ako rok po tom, čo jej otec prehral svoju bitku so zákernou rakovinou, 25 ročná Jinna ukončila prácu, predala väčšinu svojich vecí a pustila sa na cestu po celej Európe spolu s maketou zosnulého otca v životnej veľkosti.

Za mesiac Yang precestovala celú Európu a spolu so svojim otcom sa fotografovala na notoricky známych miestach, ako by tam bol v duchu s ňou. Počas cesty opäť získala kontrolu nad svojim životom, našla spôsob, ako sa vyrovnať s hlbokým zármutkom a vzdala hold mužovi, ktorý ju vychoval. O tejto skúsenosti napísala na svojom blogu, kde od ľudí z celého sveta dostávala podporu a milé slová. Niektorí cynici síce spochybňujú pravosť fotografií, Yang však dokázala, že cesta a obrázky sú 100% reálne, rovnako ako aj nezaplatiteľné veci, ktoré sa na ceste po Európe naučila.

V dojemnom príspevku s názvom "Pre môjho otca", Yang zdieľa niekoľko slov jej bolestnej skúsenosti zo straty a následného uzdravenia. „Ja len viem, že sa budem snažiť žiť každý jeden deň, akoby bol môj absolútne posledný,“ napísala. „Budem si ceniť čas, ľudí a príležitosti, ktoré máme pred sebou. Inšpiroval ma, aby som využila každú šancu a motivoval ma neustále vpred, a to najmä vtedy, keď sa veci skomplikovali.“

Monika Budayová/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader