Zaujímavosti / 13. február 2014

Pripravte partnerovi magické valentínske ráno

14. február je deň, ktorý jedni milujú a druhí nenávidia. Ak nepatríte k prehnaným nadšencom tohto komerčného sviatku, ale na druhej strane ho ani nechcete úplne odignorovať, zvoľte si zlatú strednú cestu a nechajte sa inšpirovať.

Len z lásky sa žiť nedá, prečo teda nezačať deň romantickými raňajkami priamo v posteli? Určite nimi potešíme viac, ako klasickou bonboniérou zo supermarketu. Všetci máme radi sladké, tak prečo neskúsiť napríklad srdiečkové palacinky, wafle alebo francúzsky toast. Je to veľmi jednoduché, pomôžu nám aj klasické perníkové vykrajovačky , vďaka ktorým získa náš toast či lievanec ten správny tvar. No a zlatým klincom valentínskych raňajok je už len voňavá káva či cappuccino, na ktorú môžete pomocou škorice napísať svoje vyznanie.

Ak patríte skôr k „mäsožravcom“ a palacinky nie sú tým pravým orechovým pre vašu polovičku, aj pre vás máme riešenie. Párky, srdiečkové volské oko a opečený toast. S troškou fantázie sa dajú romantické raňajky vyčarovať naozaj z čohokoľvek.

 

Po výdatnom štarte do tohto zamilovaného dňa nám už trošku vytrávilo, preto je čas na romantický obed. Srdiečková polievka alebo zeleninová príloha k mäsku nie je žiadnym problémom. Tak isto pizzu, sushi alebo lasagne v tvare srdca si doma pripravíte rýchlo a jednoducho. Je to síce trošku „piplačka“, ale sv. Valentína máme predsa len raz do roka, a  výsledný efekt určite bude stáť za to.

No a čo by to bolo za Valentína bez poriadnej porcie čokolády? Či si vyberiete lahodné čokoládové brownies, cheesecake s horúcimi malinami alebo ovocie v čokoláde, je už len na vás. Nezabudnite, že hlavne pri dezertoch sa dá poriadne vyhrať s farbami a tvarmi.

Nemusíte byť žiaden šéfkuchár bez čapice, aby ste svojej láske pripravili krásne a chutné prekvapenie. Najdôležitejšie je pripraviť ho s láskou. Nepotrebujeme predsa drahé darčeky na to, aby sme niekomu povedali, že ho máme radi. Vymyslieť špeciálny darček je niekedy naozaj ťažké, no romantickými raňajkami priamo do postele alebo čokoládovým dezertom určite potešíme a môžeme si byť istí, že náš darček je jedinečný a hlavne zo srdiečka.

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader