Zaujímavosti / 06. apríl 2014

Umývajte si zuby ekologicky. Dajte zbohom plastom.

Viete ako dlho trvá prírode rozloženie bežnej zubnej kefky?

Nakoľko je vyrobená z plastu, rozloží sa až za desiatky až stovky rokov. Koľko zubných kefiek spotrebujete za život? Koľko ich spotrebuje vaša rodina? Vaše okolie? Celý svet? Na túto otázku vám už odpoveď neposkytneme, no množstvá sú to obrovské. Podporiť eko-iniciatívu mladých a šikovných ľudí a zároveň pomôcť prírode, môžete skrz výmenu klasických plastových zubných kefiek, za ich ekologickejšiu variantu.

Magazín deed.sk by preto touto cestou rád podporil projekt s názvom ecoheart a ich snahu zmeniť svet na lepšie, krajšie, čistejšie a ekologickejšie miesto.

Každá snaha má svoj začiatok. V prípade ecoheartu sú to zubné kefky, vyrobené z ekologicky odbúrateľných materiálov. Čím sú výnimočné?
 

  • Zubné kefky sú vyrobené z bambusu, ktorý je na rozdiel od plastu pre prírodu ľahko rozložiteľným materiálom.
  • Pri výrobe sa nepoužíva žiadna chémia, nahrádzajú ju eko - látky, sila tlaku a pary
  • Od obalu, cez rúčku až po koniec štetinky pozostávajú z recyklovateľných materiálov, obal je z recyklovaného papiera, látkovina do ktorej je kefka zabalená je z biologicky odbúrateľnej, šetrnej textílie
  • Ecoheart podporuje neziskové projekty, ktoré sa snažia zveľaďovať naše mestá a naše okolie. Aktuálne poputuje z každej predanej kefky 20% na podporu projektu malých, verejných knižníc s názvom Ďakujem sused.

V redakcii sme kefky vyskúšali a pri čistení našich zúbkov sme pociťovali netradičný eco-feeling. Aj napriek ich extrémnej ekologickosti, sadne kefka dobre do ruky, rúčka je pevná, štetinky sú jemné a na počudovanie sa ani po pár použitiach nerozložila :)

Tak šup, pomôžme prírode a zmeňme zaužívaný stereotyp plastových zubných kefiek, používajme ich bambusovú alternatívu. Ako sme už spomínali, niekde sa začať musí. Prečo teda nie hneď z rána, pri čistení zúbkov? Navštívte http://www.ecoheart.sk

Autor: deed