Zaujímavosti / Kuriozity / 24. august 2014

Nová čínska mánia ukazuje pravú tvár ovocia a zeleniny

Hruška v tvare Buddhu, hranatý melón alebo uhorka v tvare hviezdy? V Číne je predsa možné úplne čokoľvek, tak prečo nie aj toto?

Čínska spoločnosť s názvom Fruit Moulds prichádza na trh s inovatívnym nápadom. Vytvára plastové formy, ktoré transformujú klasické ovocie a zeleninu do nezvyčajne podivných tvarov, aké ste nikdy pred tým nevideli - hranatý melón, srdcové uhorky alebo hruška v tvare Buddhu.

Kým je ovocie ešte mladé, poľnohospodári ich obalia do priehľadných plastových foriem, ktoré nakoniec ovocie prerastie a získava jeho tvar. Takto podivne tvarované ovocie a zelenina sa teraz objavujú nie len na čínskych trhoch a supermarketoch. Fruit Mould totiž svoje plastové formičky dováža do celého sveta, takže Buddhú hrušky či uhorky v tvare hviezdy môžu byť pestované kdekoľvek na svete.

„Čokoľvek, čo je iné, jedinečné a akoby z iného sveta, má na akomkoľvek trhu zaručený úspech." Fruit Mould otvárajú pestovateľom a predajcom nové príležitosti, pretože plodom poskytujú vyššiu trhovú hodnotu. Okrem foriem ponúkajú aj postupy a tipy, ako dokonale vytvarovať svoje plody na čokoľvek chcete. Stačí si vybrať tú správnu formu. „Fruit Mould podporuje poľnohospodárov a pestovateľov po celom svete a za pomoci našich foriem, vaše ovocie a zelenina nebudú nikdy ako pred tým."

Monika Budayová/fruitmould.com/amusingplanet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader