Videá / 13. apríl 2014

Krátke video, ktoré vás donúti zamyslieť sa

Každý z nás sa neustále sťažuje. Málo peňazí, veľa práce, žiaden voľný čas a milión ďalších hlúpostí. Áno, sú to v podstate len hlúposti, keď si uvedomíme, že na svete sú milióny ľudí, ktorí sú na tom podstatne horšie ako my.

S dobrými skutkami môžeme začať kedykoľvek. Najlepšie hneď. Pomôže slepému prejsť cez cestu, uvoľnime miesto v autobuse mamičke s dieťatkom alebo sa jednoducho na niekoho usmejme, len tak, bez dôvodu, a spravme jeho deň krajší. Už od malička nás učili, že sa máme o veci deliť. Pre nás to mnoho krát nič nie je a pre iných je to viac, ako si my vôbec dokážeme predstaviť. Dnešná konzumná spoločnosť sa orientuje len na peniaze, luxusné autá, drahé dovolenky a najmódnejšie oblečenie. Tým, ktorí len prežívajú z jedného dňa na druhý, sú chorí alebo nemajú kde bývať, tieto veci nehovoria vôbec nič. Čo je pre jedného zmysel života, pre druhého je mnohokrát úplná zbytočnosť.

Toto thajské komerčné video určite stojí za pozretie. Nesie v sebe totiž neuveriteľnú správu, ktorej sila vás nenechá chladnými. Keby viac ľudí konalo takýmto spôsobom, svet by bol hneď krajší. Začnime práve MY. Keď si toto povie viac ľudí, je tu šanca, aby sa svet vyvíjal tým správnym smerom. Ako povedal Mahatma Gándí: “Nesmieš stratiť vieru v ľudstvo. Ľudstvo je oceán; pár špinavých kvapiek v ňom ešte nezašpiní celý oceán.“

Monika Budayová/youtube.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader