Zaujímavosti / Videá / 21. marec 2014

Chineasy – nový, účinný a ľahký spôsob učenia čínštiny

Čínsky jazyk je jednoducho španielska dedina. Napriek tomu, že sa skladá až zo 100 000 znakov, v bežnej komunikácií sa využíva len päť či šesť tisíc z nich.

Keďže patrí čínsky jazyk medzi najťažšie na svete, Shao Lan Hsueh dostala skvelý nápad ako ho zjednodušiť. Vytvorila vysoko efektívnu metódu učenia čínštiny založenej na vizuálnej pamäti, ktorá nesie názov Chineasy. Jej zmysel spočíva v priraďovaní znakov do kontextu a obrázkov. Týmto spôsobom si človek ľahšie zapamätá znaky a ich súvislosti.

Dôvodom, prečo sa Shao Lan rozhodla vymyslieť Chineasy bol prostý. Pre svoje deti, ktoré má spolu s britským manželom, sa snažila nájsť ľahší spôsob ako ich naučiť po čínsky. Avšak, márne. Rozhodla sa preto vymyslieť  jednoduchú pomôcku vo forme obrázkov. Osvedčilo sa.

Shao Lan predstavila  Chineasy širokej verejnosti minulý rok. Odvtedy postupne získava na popularite. Vznikli rôzne knihy, hry, aplikácie a počítačové programy, ktoré pomáhajú učiť čínsky jazyk. Svoj nápad si dala patentovať a dnes na tom zarába.

Pozrite si video, vďaka ktorému sa aj vy ľahko naučíte základne čínske znaky.

Lýdia Tkáčová / chineasy.org

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader