Zaujímavosti / 22. október 2021

Teplo domova je aj v záclonách a kobercoch

Po príchode domov sa chce každý cítiť príjemne, vypustiť negatívne myšlienky, zabudnúť na problémy a načerpať dobrú energiu. To sa vám podarí len vtedy, ak budete mať domácnosť zariadenú podľa svojich predstáv. Povenujte sa najbližšie záclonám a výberu kobercov.

Okná v interiéri nemusíte nechávať prázdne, môžete si vybrať hotové záclony a zútulnite tak celú miestnosť. Zabudnite na neestetické záclony z dôb minulých, dnes už môžete mať dlhšie štýly až po zem a výnimkou nie sú ani farebné produkty, ktorými pritiahnete okamžite pozornosť a budú izbe dominovať.

 

Súkromie a pohodlný spánok

 

Záclony a závesy sa vám doma budú hodiť z viacerých dôvodov. Tým prvým je zvýšené súkromie. Ich zatiahnutím zabránite ľuďom z vonka, aby vám videli do interiéru. Oceníte to najmä vo vnútroblokoch, ale aj v prípade, že sú vaše okná orientované do ulice alebo priamo oproti susedom. Ak máte doma deti, ktoré ešte cez deň spávajú, tak im zrejme robíte na tento spánok príjemné tlmené prostredie. Záclony eliminujú priame slnko, ktoré by mohlo deti zo spánku vyrušovať. Závesmi docielite šero, vďaka čomu môžete spánok dieťaťu ešte predĺžiť a vy si tak stihnete vypiť teplú kávu alebo oddýchnuť pri dobrej knihe.

 

Nohy v teple

 

Aby ste sa vy aj ostatní členovia rodiny vždy zobudili a vykročili do nového dňa tou správnou nohou, dajte si ku posteli teplý koberec a vyhnete sa prvotnému šoku z kontaktu so studenou zemou. Výhodné sú kvalitné kusové koberce, ktoré si umiestnite tam, kde máte najčastejšie nohy a nemusíte tak pokrývať celú plochu izby. Takýto menší koberec aj rýchlo povysávate a v prípade potreby aj jednoducho kedykoľvek vyprášite z okna.

 

Kusový koberec je vhodný aj do detskej izby, keďže malé deti sa väčšinu času hrajú len na zemi. Takto im tú dôležitú hru spríjemnite a navyše aj esteticky doplníte miestnosť.

 

(D/PR) Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader