
04. január 2023
Rusko vyslalo do Atlantického oceána loď vyzbrojenú hypersonickými strelami Zirkón
Plavidlo tiež bude v Indickom oceáne a Stredozemnom mori.

04. január 2023
Prevoz systému Patriot z USA sa začal, vyjadril sa Kuleba. Ukrajina plánuje aj dodávky západných zbraní
Poskytnutie systému Patriot a muníciu Ukrajine v decembri oznámil americký prezident Joe Biden.

04. január 2023
Zomrel Viktor Fajnberg, ktorý ako jeden z „ôsmich statočných“ protestoval proti okupácii Československa v auguste 1968
Ako pripomenula prezidentka Čaputová, Fajnberg a jeho priatelia vyšli na Červené námestie s heslom: Za Vašu i našu slobodu.

04. január 2023
Zomrel Walter Cunningham, posledný žijúci astronaut z vesmírnej misie Apollo 7
Astronaut sa dožil 90 rokov.

04. január 2023
Raketový útok v Makijivke podľa Ruska zapríčinili mobilné telefóny vojakov, obete odhaduje na desiatky
Okolnosti incidentu vyšetrujú, no už teraz je podľa ruského ministerstva obrany jasné, že hlavnou príčinou útoku bola prítomnosť „hromadného používania“ mobilných telefónov vojakmi v dosahu ukrajinských zbraní, napriek tomu, že to mali zakázané.

04. január 2023
Zelenskyj chce narušiť ruský scenár a ďakuje všetkým partnerom, ktorí to chápu (video)
Toto bude podľa Volodymyra Zelenského posledná prehra teroristického štátu.

03. január 2023
Rusi mali v Mykolajivskej oblasti brutálne mučiť Ukrajincov, našli sa nástroje a fyzické dôkazy
Obete údajne dusili plastovými vreckami, bili ťažkými predmetmi a používali aj mučenie elektrickým prúdom.

03. január 2023
Sunak sľúbil Zelenskému ďalšiu pomoc, Briti pošlú Ukrajine vybavenie
Ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému to počas utorkového telefonického rozhovoru prisľúbil britský premiér Rishi Sunak.

03. január 2023
Lekárka vydala tisíce falošných potvrdení o výnimke z povinného nosenia rúšok, súd ju poslal do väzenia
Lekárka počas procesu tvrdila, že nosenie rúšok škodí zdraviu.

03. január 2023
Ruský vojenský bloger spochybnil oficiálne údaje o desiatkach obetí v Makijivke, Ukrajina hovorí o stovkách
Ruské ministerstvo obrany v pondelok uviedlo, že pri ukrajinskom raketovom útoku na zariadenie s vojenským personálom v okupovanej Doneckej oblasti prišlo o život 63 ruských vojakov. Ukrajinská strana hovorí až o 400 obetiach.

03. január 2023
Rusi zrejme v blízkej dobe nedosiahnu prielom pri Bachmute. Frekvenciu útokov síce zvýšili, ale majú slabú podporu
Obe strany majú veľa obetí, dodáva britské ministerstvo obrany.

03. január 2023
Zelenskyj varoval, že Rusko plánuje dlhotrvajúci útok iránskymi dronmi Šáhid (video)
Cieľom kampane je vyčerpať Ukrajinu.

02. január 2023
Ruská vojna na Ukrajine už spôsobila ekologické škody za viac než 35 miliárd dolárov, následky budú trvať desaťročia
Ohrozených je niekoľko miliónov hektárov prírodných rezervácií, čo je porušenie Ženevských konvencií.

02. január 2023
Princ Harry chce naspäť svojho otca a brata. Dôjde v britskej kráľovskej rodine nakoniec k zmiereniu?
Harry sa pred necelými tromi rokmi vzdal postavenia v kráľovskej rodine a spolu s manželkou Meghan sa presťahoval do USA.

02. január 2023
Ukrajinci oslobodia Rusmi okupovaný Krym do konca augusta, predpovedá americký generál vo výslužbe
Ben Hodges tiež verí, že Ukrajina môže oslobodiť Krym ešte skôr, ak jej Západ poskytne ďalekonosné a vysoko presné zbrane.

02. január 2023
Vojna si vyžiadala život človeka z ukrajinskej filmovej komunity, Viktor Onysko zahynul na fronte
Onysko pracoval na ukrajinských filmoch ako Storožova zastava (2017), Zlatá horda (2019) alebo Oddaná (2020).