Zaujímavosti / 20. február 2014

Z historickej pevnosti sa stal hotel

Námornú pevnosť, ktorá slúžila na ochranu pred nepriateľmi premenili na exkluzívny hotel.

Pred 134 rokmi bol Spitbank Fort považovaný za zásadný prvok ochrany britských vôd pred inváziou Francúzov. Pevnosť dnes slúži ako exkluzívny hotel, na ktorý sa dostanete helikoptérou alebo  loďou. Ponúka vám jedinečný zážitok uprostred mora. Luxus v podobe víriviek, kvalitných nápojov, kulinárskych špecialít a krásneho výhľadu je samozrejmosťou. Prístupný verejnosti je iba vo vrchných  poschodiach, kde sa nachádza 9 apartmánov, 3 jedálne a 3 bary. Na streche nájdete relaxačnú saunu i vyhrievaný bazén s nezabudnuteľným výhľadom na ostrov Isle Of Wight.

Hotel tiež ponúka rôzne aktivity od degustácie vín a whisky cez rybolov až po poker či kajakovanie. Cena ubytovania sa pohybuje od 495 do 795 libier za noc.

Spolu s No Man’s Land a Horse Sand Fort (slúži ako múzeum) tvoria trio námorných pevností v Solente, v blízkosti prístavu a pobrežia Portsmouth. No Man’s Land je z trojice pevností  najväčší. Aktuálne je v rekonštrukcii. Otvoriť sa má v lete 2014 a hostí čaká ešte väčší luxus než v Spitbank Forts v podobe 22 apartmánov, spa centra a heliportov.

Lýdia Tkáčová / amazingvenues.co.uk

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader