Zaujímavosti / Kuriozity / 24. jún 2014

Veselé fotografie ľudí, ktorí bezhlavo popadali medzi všetky svoje veci

IN EXTREMIS. To je názov najnovšej série bláznivého fotografa, ktorý bez najmenšej ľútosti zachytáva vtipné, aj keď veľmi nepravdepodobné pády svojich obetí. Uvidíte, že názov naozaj hovorí za všetko.

Fotograf Sandro Giordano vytvoril sériu naozaj vydarených fotografií ľudí, ktorí vyzerajú, akoby práve zaryli nosom medzi všetky svoje haraburdy. Fotografie s názvom "IN EXTREMIS - bodies with no regret" sú zvečnením vtipných pádov do bláznivých, farebných kompozícií. Nie sú to však len hlúpe obrázky, ktoré vám bezpochyby vyčaria úsmev na tvári, skrýva sa za nimi dôležitá správa o materializme dnešnej doby. Kolekcia vznikla na základe vlastnej skúsenosti, keď Sandrovi vlani v lete malá nehoda na bicykli spôsobila 30% stratu funkcií v jeho pravej ruke. Rovnako jeho priateľ si zlomil nohu, keď sa snažil zachrániť svoj smartphone pred pádom do vody. Obaja bezhlavo riskovali svoje zdravie, len aby zachránili veci, ktoré však nie sú cennejšie ako ľudské zdravie, či dokonca život.

Jeho kolekcia je zábavná, ale aj znepokojujúca zároveň. Giordano sa zameriava na kultúru orientujúcu sa na spotrebné statky a ľudí, ktorí sú riskovať svoje vlastné zdravie a bezpečie, len aby zachránili svoj majetok. „Okamžite som pocítil potrebu zachytiť moment nárazu," vysvetľuje umelec. „Chcel som hovoriť o posadnutosti, neuróze, slabosti našej skazenej doby skrz moje osobné skúsenosti.“  Jeho kompletnú sériu bláznivých fotografií, ktoré zachytávajú skutočných hercov schopných mimoriadne ohýbať svoje telá do skrútených pozícií, si môžete tvárou v tvár, alebo aj tvárou v zem, pozrieť aj na Instagrame - remmidemmi.

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader