Zaujímavosti / 16. máj 2014

V týchto 20 mestách nájdete najkrajší street art na svete

S dielami pouličných umelcov sa stretávame takmer na každom kroku. Maľby, ktoré vdýchnu starým budovám nový život a súčasne zmenia atmosféru celého miesta, nachádzame po celom svete. Viete však, kde môžete vidieť tie najkrajšie?

Street art sa počas rokov stal už prirodzenou súčasťou našich životov a stretávame sa a ním takmer na každom kroku. Niekedy však dané miesto alebo predmet skôr znehodnotí, ako by mu mal pomôcť vyniknúť a dať nový zmysel. Našťastie, medzi sebou máme množstvo kreatívnych a nadaných street art umelcov, ktorí svojimi maľbami a takmer až umeleckými dielami skrášľujú svet okolo nás. Farbami hýriace budovy s krásnymi obrazmi nás hneď nabudia lepšou náladou ako staré ošarpané steny.

Jediná vec, ktorá spája týchto 20 miest a ich obyvateľov je, že miestni umelci majú sklon k zdobeniu svojho okolia veľkými, krásnymi maľbami. Takýmto spôsobom ako keby bojovali proti despotickým tehlám a betónovým múrom, ktoré sa stávajú ich plátnom, na ktorom popúšťajú uzdu svojej fantázii. Aj keď stále viac a viac miest a ľudí sa začína stavať pozitívne k tomuto undergroundovému umeniu, mestské zákony mu stále nie sú veľmi naklonené. Dúfajme teda, že sa aspoň pokúsia prehodnotiť svoj postoj a nechajú vyniknúť krásu našich miest. 

New York City, USA
Lodz, Poľsko
Valparaiso, Čile
Mexico City, Mexico
Praha, Česká republika
Londýn, UK
Sao Paulo, Brazília
Paríž, Francúzsko
Melbourne, Austrália
Berlín, Nemecko
Kapské mesto, Južná Afrika
Moskva, Rusko
Betlehem, Palestína
Rio de Janeiro, Brazília
Istanbul. Turecko
Bogotá, Kolumbia
Bristol, UK
Santiago, Čile
Buenos Aires. Argentína
Lisabon, Portugalsko

Monika Budayová/boredpanda.com 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader