Zaujímavosti / 16. máj 2014

Tieto zvieratká vám ukážu, ako správne cvičiť jogu

V dnešnej dobe sú ľudia pod neustálym stresom, ktorý sa snažia vypustiť z hlavy napríklad pomocou upokojujúcej jogy. Toto staroveké duchovné a fyzické cvičenie je síce čisto ľudským vynálezom, to však neznamená, že aj zvieratká z neho nemôžu mať zábavu.

Nielen ľudia, ale aj zvieratká si uvedomujú, aké dôležité je poriadne rozhýbať svoje telo. Joga je na to ideálny spôsob, pretože okrem fyzickej stránky v sebe skrýva aj duchovnú, čiže okrem tela si prečistíte aj myseľ. Je síce pravda, že niektoré z týchto zvieratiek pravdepodobne nešli cielene cvičiť jogu, no podobnosť s jej pózami je viac ako badateľná.

Ak teda chcete byť spokojní, vyrovnaní a šťastní, skúste sa inšpirovať cvikmi tohto východného učenia. Joga je vhodná pre všetkých, bez ohľadu na to, či ste starý alebo mladý, muž alebo žena a ako môžeme vidieť, nezáleží ani na tom, či ste človek, pes alebo mačka. Nechajte sa teda inšpirovať svojim domácim miláčikom a spolu s ním dostaňte svoje telo a myseľ do dokonalej harmónie pomocou zopár jednoduchých cvikov.

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader