Zaujímavosti / 07. jún 2014

Slávne hollywoodske scény tak, ako ich (ne)poznáte

Ako deti sme ho milovali. Hrávali sme sa s ním doma, v škôlke aj u kamarátov a vďaka nemu sa z nás stávali malí architekti. Lego jednoducho bolo a vždy aj bude nezabudnuteľnou súčasťou nášho detstva.

Alexovi Eylarovi, študentovi kalifornskej filmovej školy, však táto záľuba vydržala o niekoľko rokov dlhšie ako väčšine z nás. Lego a filmy sú jeho láskou už od detstva, preto bolo len otázkou času, kedy sa týmto jeho dvom najväčším záľubám skrížia cesty a spoločne stvárnia slávne scény najlepšej hollywoodskej produkcie. Samotná tvorba trvá od 10 minút až do hodiny či dvoch. Záleží od veľkosti, náročnosti a množstva detailov. Dôležitá je tiež následná kreácia a osvetlenie, aby konkrétna filmová scéna bola vystihnutá čo najrealistickejšie.

Alexovým najzložitejším ale zároveň najobľúbenejším projektom je komplikovaná rotujúca chodba z filmu Inception, ktorá vyžadovala mnoho neobvyklých stavebných techník. Síce predstavovala naozajstnú výzvu, podľa Alexových slov to bola najlepšia vec, akú kedy vytvoril. Filmy si vyberá na základne vizuálneho uznania, pretože nemá zmysel vytvárať scény, ktoré by nikto nespoznal. Momentálne študuje scenáristiku na Chapman University a vlastní odhadom 30 000 kúskov tejto farebnej stavebnice. 

Počiatok (Inception) 
Mechanický pomaranč (A Clockwork Orange)
Kráľova reč (The King´s Speech)
Americká krása (American Beauty)
Čierna labuť (Black Swan)
Butch Cassidy a Sundance Kid (Butch Cassidy and the Sundance Kid)
Harry Potter
James Bond 007
Zúriaci býk (Raging Bull)
Pulp Fiction
Rodina Adamsovcov (The Addams Family)
Vymetač diabla (The Exorcist)
Krstný otec (The Godfather)
Dobrý, zlý a škaredý (The Good, the Bad and the Ugly)
The Social Network

Monika Budayová/movie-club.net/webdesignerdepot.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader