Tech / 28. máj 2019

Poradíme vám, podľa čoho si vyberiete správny toner do tlačiarne

Výber toneru do tlačiarne nemusí byť taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. Kompatibilný toner HP CE285A dokáže nahradiť originálny, ktorý je pre vás možno drahší. Pokiaľ ale chcete mať istotu kvality a životnosti, zrejme siahnete po originálnom toneri. Je to ale lepšia a vždy zaručene dobrá voľba?

Zaplaťte za toner menej

V práci alebo doma, ak využívate pravidelne svoju tlačiareň, viete, že otázku výberu tonerov nie je dobré podceňovať. Okrem kvality rozhoduje aj cena.

Ušetriť pri nákupe tonerov a tým aj na prevádzkových nákladoch sa správnym výberom DÁ. Výber toneru do tlačiarne by mal ale začať preskúmaním cenových ponúk. Vďaka e-shopom si je porovnať ceny a nájsť najvýhodnejšiu ponuku originálnych tonerov jednoduché. Veľké cenové rozdiely ale zrejme neobjavíte.

Kompatibilný toner HP CE285A je cenovo dostupnejší a v tomto prípade sa dajú nájsť už aj väčšie cenové rozdiely. Určite ale neplatí, že sa treba nechať zlákať najnižšou cenou. Kompatibilný toner môže tlačiť rovnako kvalitne ako originálny. Treba mať ale v zálohe overeného predajcu.

Čo je kompatibilný a renovovaný toner?

Ak hľadáte alternatívu k originálnym tonerov je potrebné ujasniť si rozdiel medzi kompatibilným a renovovaným tonerom.  Kompatibilný toner je podobný tomu originálnemu, ale nie je vyrobený výrobcom tlačiarne.

Renovovaný toner je znova naplnený, teda obnovený toner. Pôvodný toner sa rozoberie a časti opotrebované tlačou sa vymenia. Keďže sa použije pôvodný plastový výlisok tonerovej kazety, ušetrí sa časť nákladov a samozrejme aj životné prostredie, pretože neprodukujete toxický odpad.

Originálny alebo alternatívny toner?

Originálny toner je drahší, ale je zaručene kompatibilný s tlačiarňou, zaručuje tiež určitú kvalitu tlače ako aj jej životnosť, resp. počet vytlačených strán.

Kompatibilný toner je určite lacnejší, a ak si vyberiete dobrého výrobcu nebudete sa musieť obávať o kvalitu tlače ani životnosť. Podobné je to aj s renovovanými tonermi. Ich nákupom sa dá slušne ušetriť, ale musí byť renovovaný profesionálom, aby boli jeho vlastnosti porovnateľné s originálom. Pri kúpe tieto veci zohľadňujte a nerozhodujte sa vždy len podľa ceny.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader