Kuriozity / Tech / 09. august 2016

Pokemon GO: Nehody, tragédie a bizarné príbehy, ktoré sa stali pri hraní populárnej hry

Opatrnosti nikdy nie je dosť. A to ani pri globálnom fenoméne, ktorý ľuďom sľubuje viac pohybu na čerstvom vzduchu.

Pokemon GO si razí cestu po svete šialenou rýchlosťou. Svojich fanúšikov (alebo fanatikov?) si našiel aj na Slovensku a tak nečudo, že sa čoskoro dočkáme aj celovečernej snímky.

Pri hraní Pokemon GO by však mali byť užívatelia opatrní. Šanca zažiť bizarnú príhodu je síce minimálna, no nie úplne vylúčená. Vybrali sme niekoľko reálnych situácií, ktoré sa nešťastníkom pri chytaní príšerok stali.


1. Miesto Magikarpa našla mŕtvolu

Mladá Američanka Shayla Wigginsová sa kvôli hľadaniu Magikarpa vydala na cestu k rieke Big Wind. 19-ročná slečna však namiesto vodného pokémona objavila pozostatky človeka. Podľa privolanej policajnej hliadky nešlo o obeť násilného činu. Pre dievča však iste išlo o traumatizujúci zážitok a nasledujúce prípaduy vám dokážu, že to mohlo byť aj horšie.

2. Ozbrojená lúpež

Mysleli na zdravý životný štýl aj na to, ako nalákať ľudí. Tvorcovia však zabudli na bezpečnosť a možnosti zločincov, ktorí dokážu vo svoj prospech obrátiť aj tak nevinnú hru. Ozbrojení lupiči totiž lákali do pasce nič netušiacich hráčov. Pokéstopy ako lákadlo zaberalo, no len do chvíle, kým polícia nezakročila a nezadržala 4 páchateľov. Okradnúť medzitým stihli 11 hráčov.

3. Chytili pokémonov aj zločincov

Hromženie na zaseknutú hru nemusí vždy znamenať, že nasledujúce minúty strávite neužitočným čakaním. Svoje o tom vedia dvaja mariňáci, ktorým hra zamrzla - chvalabohu. Keď totiž odtrhli zrak od mobilu, zahliadli skupinku utekajúcich ľudí. Za nimi bežal muž, ktoý nevhodne obchytkával jedno z detí. Mariňáci ho však spacifikovali a odovzdali polícii. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o človeka podozrivého z pokusu o vraždu, ktorý sa konečne dostal do rúk spravodlivosti.

4. Streľba zachytená na videu

Trojica vlogerov si vybrala ideálny čas na lovenie pokémonov. Noc, minimum ľudí v okolí, pokojné cesty a azda aj väčšia šanca chytiť malú potvorku. Keď sa partičke ukázalo miesto, kde by pokémon mohol byť, okamžite tam zamierila autom. Nanešťastie, išlo o cudzí pozemok a pán domáci sa rozhodol poriadne si ho chrániť. Ozvala sa streľba a trojica sa dala na útek. Chvalabohu, nikomu sa nič nestalo.

5. Lov na vojenskej základni

V Indonézii oficiálne Pokemon GO nespustili, aj tam si však s touto hrou už užili svoje. Pred pár dňami sa v niektorých médiách objavili informácie o Francúzovi, ktorý sa dostal až na vojenskú základňu na Západnej Jáve. Po výzve sa dal na útek, bol však chytený a nasledujúcich pár hodín strávil na polícii. Tá ho prepustila, keďže bolo jasné, že do komplexu nevstúpil úmyselne. Jednoducho ho tam zaviedla hra.

6. Lov v cudzom dome sa mu stal osudným

Len 18-ročný Guatemalčan prišiel o život počas hľadania pokémonov. S vidinou ulovenia pokémona vošiel v noci do cudzieho domu. Hlúpy nápad sa mu vypomstil, majiteľ v mylnej domnienke že ide o lupičov či dokonca násilníkov vytiahol zbraň a do mladíka začal strieľať. Ten zraneniam na mieste podľahol.

7. Vrah si ho vyhliadol vďaka Pokemon GO

Znovu mladý človek, znovu Pokemon GO a znovu streľba. Okolo tohto prípadu sa však objavuje oveľa viac nejasností. Dvaja kamaráti sa počas noci vydali hľadať pokémonov do miestneho parku. 20-ročný Calvin a jeho kamarát John si v hlbokej tme síce kohosi všimli, nevenovali mu však priveľkú pozornosť. Strelec prišiel bez varovania a bez jediného slova odzadu chladnokrvne Calvina zastrelil. Motív doteraz nie je známy…

Okolo hry sa objavuje mnoho varovaní. Autonehody, zranenia z nepozornosti… Ak ste aktívnymi hráčmi, odporúčame dávať pozor aj pri takej banalite, ako je mobilná hra. Predsa len, kvôli pokémonom nechcete prísť k úrazu...

Foto: flickr.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader