Zaujímavosti / 28. júl 2014

Pavúky, ktoré vyzerajú ako rozutekané perly

S veľkou pravdepodobnosťou patríte aj vy medzi ľudí, ktorých strach núti robiť fakt zvláštne veci, keď sa dostanú do kontaktu s pavúkom. No ako by to bolo pri tomto pavúkovi?

Rôznymi fóbiami trpí v súčasnosti okolo 10 percent celej populácie na svete. No a samozrejme veľké zastúpenie v týchto desiatich percentách majú arachnofobici.

Sú rôzne stupne strachu z pavúkov. Existujú aj takí ľudia, ktorí sa nedokážu pozerať ani na rozprávku Včielka Mája, lebo sa boja, že sa v nej objaví pavúk, alebo tí, ktorí utekajú už pri pohľade na tetovanie pavúka. Buďte pokojní, strach z pavúkov neobchádza ani celebrity ako Rupert Grint, Steven Spielberg, JustinTimberlake či Johny Depp.

Potom tu máme ale aj tých, čo sú pavúkmi úplne fascinovaní. Tento pavúk by možno obmäkkčil aj tých najväčších arachnofobikov. Vyzerá, akoby mal prilepené kúsky rozbitého zrkadla na svojom tele. Preto sa aj nazýva zrkadlový alebo flitrový pavúk. Krásne lesklé vzory sú vytvorené z guanínu a menia svoju veľkosť podľa toho, ako je pavúk vystrašený. Obrázky zrkadlových pavúkov,ktoré uvidíte nižšie boli odfotografované v Austrálii a Singapure.

Dušana Lukáčová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader