Móda / 18. február 2020

Košeľa s dlhým alebo s krátkym rukávom – ktorú vybrať?

Košele sú neodmysliteľným kúskom oblečenia v pánskom šatníku. Túžite po novej košeli a neviete, či siahnuť po krátkom, alebo dlhom rukáve? Poradíme vám v článok.

Premýšľate nad tým, ako si vybrať dokonalú košeľu? V prvom rade by ste si mali premyslieť príležitosť, na ktorú tento kúsok potrebujete. Následne sa rozhodnite pre krátky alebo dlhý rukáv. Nakoniec si vyberiete farbu, typ gombíkov a ďalšie detaily.

S dôkladným výberom vám poradíme v článku. Široký výber košieľ na rôzne príležitosti v pestrých, ale aj minimalistických farbách, s dlhým či krátkym rukávom, nájdete na Bolf.sk.

Košeľa na každú príležitosť

V pracovnej košeli zrejme nepôjdete na vychádzku. Rovnako sa napríklad počas leta potrebujete cítiť pohodlne, a preto zvolíte košeľu z ľahkého materiálu, ktorú zasa v zime nevyužijete. Ak ste milovníkom košieľ, na každú príležitosť by ste mali mať unikátny kúsok.

Biznisová alebo slávnostná košeľa

Pracovné či slávnostné košele sa väčšinou nosia s oblekom, buď zastrčené v nohaviciach, alebo von cez opasok. V prípade, že v práci nemáte prísny dress code, postačí vám slušná košeľa, sako a džínsy. Keď sa rozhodnete pre rifle, nezabudni si košeľu zastrčiť do nohavíc. Seriózny look vám dodá aj kvalitný kožený opasok s pútavou prackou.

V akej farbe vybrať biznisovú košeľu?

  • biela
  • svetlo modrá
  • lososová
  • béžová
  • svetlo fialová

Biznis košeľu určite využijete aj k rôznym slávnostným príležitostiam. Stačí, ak ju doplníte kravatou.  

Pri výbere košele dbajte na jej golier. Rovný golier totiž zvýrazňuje eleganciu a podčiarkne váš formálny outfit.

Neformálna košeľa

Neformálnu košeľu využijete na každodenné príležitosti. Jej strih býva voľnejší. Základom v tomto prípade je, že nemusíte dodržiavať žiadne formálne pravidlá. Čo už zrejme vyplýva aj z názvu tejto skupiny košieľ.

Na voľnočasovej košeli sa nebojte rozopnúť si jeden či dva gombíky. Alebo ju skombinujte s tričkom a nechajte rozpnutú úplne. Takto ju perfektne využijete počas príjemných jarných a letných večerov.

Čo si môžete vybrať v tejto kategórii?

  • slim fit košeľu, ktorá krásne zvýrazní vašu postavu
  • košeľu so vzorom – kocky alebo pásiky
  • košeľu s farebnými gombíkmi alebo nášivkami na lakťoch

Košeľa s krátkym rukávom a podnikanie

Leto a teplo sú už takmer za dverami. Ak si vaše zamestnanie vyžaduje formálne oblečenie, zaiste sa pýtate, či je prijateľné nosiť košeľu s krátkym rukávom.

Odpoveď na otázku je nejednoznačná, nakoľko všetko závisí na prostredí, v ktorom pracujete.

Ako nosiť košeľu s krátkym rukávom v pracovnom prostredí?

Ak chcete vyzerať elegantnejšie, vždy si košeľu zastrčte do nohavíc. To znamená, že si pri kúpe musíte dávať pozor na správnu dĺžku košele.

Takisto si pri krátkych rukávoch treba dávať pozor na to, aby vám košela sedela. Nemala by byť tesná, ale ani voľná.

Ideálna dĺžka rukáva siaha maximálne po lakeť.

A posledná rada znie: zabudnite na oblek. Ten sa nosí len s košeľou, ktorá má dlhý rukáv.

A aký je teda záver? Dlhý alebo krátky rukáv na košeli?

Košeľa s dlhým rukávom by mala byť povinnou výbavou každého mužského šatníka. Ak sú však letné teploty neznesiteľné, siahnite po košeli s krátkym rukávom. Využijete ju najmä na stretnutia s rodinou, priateľmi a k ďalším neformálnym príležitostiam.

Dlhým rukávom na košeli si nespravíte hanbu na žiadnej udalosti.

(Deed/PR)