
17.1.2023 (Webnoviny.sk) - Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Arestovyč sa rozhodol rezignovať po falošných tvrdeniach o raketovom útoku na Dnipro. Ako referuje web Kyiv Independent, Arestovyč tvrdil, že ukrajinská protivzdušná obrana zasiahla ruskú raketu predtým, ako zničila bytový dom v Dnipre.Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Arestovyč ako dôvod svojho odchodu uviedol „zásadnú chybu“, keďže ruské propagandistické kanály sa rýchlo snažili využiť jeho tvrdenie vo svoj prospech. Ukrajinské letectvo však túto správu rýchlo vyvrátilo a Arestovyč bol nútený ospravedlniť sa obetiam útoku. Arestovyčovo vystupovanie mu získalo značné množstvo fanúšikov a výrazne zvýšilo jeho profil v médiách, kde bol v doterajšom priebehu vojny na Ukrajine často citovaný. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenského poradca rezignoval po falošných tvrdeniach o raketovom útoku na Dnipro © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Kyjevčania strávili noc v staniciach metra, ukrývajú sa tam pred bombardovaním (video+foto)

Nemeckú kapitánku prepustili z domáceho väzenia, Salvini na rozhodnutie súdu reagoval s hnevom