Šport / 29. apríl 2019

Vo veku 28 rokov tragicky zahynul futbalista Josef Šural

        
        
        
          
        
        
        ALANYA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Český futbalista Josef Šural zomrel v noci z nedele na pondelok v Turecku na následky zranení po nehode klubového minibusu tímu Alanyaspor, kde hrával.

Stredopoliar či útočník mal 28 rokov, bol otec dvoch detí a v reprezentačnom tíme Česka stihol odohrať 20 zápasov s bilanciou jeden gól.

Skonal v nemocnici Anadolu Medical Center

Šural bol aj účastník ME 2016 vo Francúzsku, v kvalifikácii na toto podujatie bol stabilný člen reprezentácie pod vedením trénera Pavla Vrbu. Cestou zo zápasu v Kayseri sa zranilo ďalších šesť hráčov tímu z Alanye, ale iba Šural smrteľne. Skonal v nemocnici Anadolu Medical Center v pondelok nadránom.

Vodič minibusu za volantom zaspal

Podľa tureckých médií vodič za volantom zaspal. "V čase tragédie spali obaja vodiči. Takú informáciu som dostal, preto došlo k havárii," citovala turecká tlačová agentúra Anadolu prezidenta Alanyasportu Hasana Cavusogla. V minibuse bolo len sedem hráčov, lebo ostatní cestovali zo súboja s Kayserisporom (1:1) väčším tímovým autobusom alebo po vlastnej osi. Šural bol v Turecku iba od januára tohto roku, predtým opustil Spartu Praha ešte pred ukončením zmluvy. Alanyaspor bol jeho prvý zahraničný angažmán. Po jeho príchode sa klub namočený do bojov o záchranu vyšvihol až na aktuálnu piatu priečku tabuľky Süper Lig. Šural odohral vo svojom tureckom pôsobisku deväť zápasov s bilanciou jeden gól. Informácie priniesol internetový portál sport.iDNES.cz.

Zdroj: Webnoviny.sk - Vo veku 28 rokov tragicky zahynul futbalista Josef Šural © SITA Všetky práva vyhradené.