Šport / 18. september 2017

Video: Supertalent Pellegri rozplakal v zápase proti Rímu svojho otca a strelil dva góly

        
        
        
          
        
        
        JANOV 18. septembra (WebNoviny.sk) - Útočník talianskeho futbalového klubu FC Janov Pietro Pellegri sa v nedeľňajšom dueli 4. kola Serie A proti Laziu Rím postaral o špeciálny moment.

Vo veku 16 rokov a 184 dní sa stal najmladším hráčom, ktorý v zápase najvyššej ligovej súťaže na Apeninskom polostrove zaznamenal dva presné zásahy. Po druhom góle do siete Lazia sa jeho otec Marco Pellegri, asistent trénera na janovskej lavičke, od dojatia neubránil slzám.

Pellegri naskočil do stretnutia v 33. min, keď vystriedal zraneného argentínskeho spoluhráča Ricarda Centurióna, v neskoršom priebehu dvakrát dokázal zmazať jednogólové manko svojho mužstva. Lazio napokon v Janove triumfovalo 3:2.

Mladému talentu sa splnil detský sen

Pellegri mal napriek prehre radosť zo svojho vydareného vystúpenia. "Splnil sa mi sen, ktorý som sníval už od detstva," povedal taliansky reprezentant do 17 rokov, ktorý musel nedávno narýchlo vyriešiť otázku týkajúcu sa školskej dochádzky. "Zo školy som neodišiel, akurát v tejto sezóne mi po ranných tréningoch bude pomáhať súkromný lektor. Môj otec sa mi od malička venoval. Brával ma na tréningy, v zime aj v daždi. Drží ma na správnej futbalovej ceste. Mama mi zase dodáva istotu, že dokončím školu," dodal Pellegri.
Supertalent s ročníkom narodenia 2001 nastúpil proti Rimanom iba na svoj štvrtý duel v Serie A, premiérový v tejto sezóne. Debutoval v minulom ročníku, 22. decembra 2016 nastúpil proti FC Turín, vtedy mal iba 15 rokov a 280 dní. Vyrovnal tak rekord historicky najmladšieho hráča v Serie A ešte z roku 1937 - legendárneho zakončovateľa AS Rím Amedea Amadeia. Zaujímavosťou je, že Pellegri zatiaľ dáva góly v najvyššej súťaži iba rímskym klubom - okrem nedeľňajších dvoch proti Laziu a presadil aj v závere uplynulej sezóny proti AS Rím.

Otec je blízky priateľ trénera

"Je to skvelý príbeh. Pietrovi sa v tomto tíme darí a jeho otec je môj najbližší priateľ," skonštatoval janovský tréner Ivan Jurič. Niekdajší holandský reprezentant Clarence Seedorf, ktorý v Taliansku odohral 14 sezón, si myslí, že s mladíkom Pellegrim by mali v klube zaobchádzať opatrne. "Taliansky futbal má veľké šťastie, že našiel takýto talent. Nemali by ho porovnávať s inými hráčmi. Radšej nech v pokoji rastie a rozvíja sa," povedal 41-ročný rodák zo Surinamu podľa webu football-italia.net.

Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Supertalent Pellegri rozplakal v zápase proti Rímu svojho otca a strelil dva góly © SITA Všetky práva vyhradené.