Svet / 10. apríl 2019

Vatikán chce podporiť mier v Južnom Sudáne, lídrov bojujúcich strán pozval na duchovnú obnovu

                
                
                
                    
                
                
                VATIKÁN 10. apríla (WebNoviny.sk) - Vatikán pozval prezidenta Južného Sudánu a tamojšieho opozičného lídra na dvojdňovú duchovnú obnovu, ktorá má pomôcť podporiť mier a vybudovať dôveru v mierovú dohodu po päťročnej občianskej vojne v krajine.

Prezident Salva Kiir je už v Ríme, kde sa stretol s talianskym premiérom, šéf opozície Riek Machar do Vatikánu pricestuje v stredu.

Duchovná obnova, ktorá bude trvať do štvrtka, je podľa Vatikánu príležitosťou na "uvažovanie a modlitbu" a tiež na "stretnutie a zmierenie" pre tých, ktorí majú "misiu a zodpovednosť pracovať pre budúcnosť mieru a prosperity pre ľud Južného Sudánu". Podujatie je ekumenické aj diplomatické, dodal Vatikán.

Machar, ktorý má nariadené domáce väzenie, musel dostať povolenie, aby mohol vycestovať. 
                

Zdroj: Webnoviny.sk - Vatikán chce podporiť mier v Južnom Sudáne, lídrov bojujúcich strán pozval na duchovnú obnovu © SITA Všetky práva vyhradené.