
4.7.2022 (Webnoviny.sk) - Prokuratúra v Zaporižžskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny začala v pondelok trestné vyšetrovanie krádeže viac ako 400 ton obilia a slnečnicových semien z ukrajinského poľnohospodárskeho podniku. Informuje o tom televízia CNN s odvolaním sa na vyhlásenie na webstránke regionálnej prokuratúry.Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Vyšetrovanie sa podľa neho zaoberá krádežou majetku zo spoločnosti so skladmi v Ruskom okupovanom Polohivskom okrese z konca júna. Prokuratúra uvádza, že ruské sily zo skladov ukradli takmer 200 ton pšenice a 210 ton slnečnicových semien. Predbežné vyšetrovanie vedú zaporižžské regionálne bezpečnostné služby. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Zdroj: Webnoviny.sk - V Zaporižskej oblasti na Ukrajine sa začalo vyšetrovanie krádeže obilia a slnečnice Rusmi © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Policajt je obvinený z únosu ženy so zámienkou porušenia lockdownu, mal ju tiež znásilniť a zavraždiť

Blogerka z fotografii bombardovanej nemocnice na ruskom videu vyvracia skutočnosti z útoku (video)