
TRNAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Do Fakultnej nemocnice v Trnave popoludní volali hasičov, dôvodom boli dve rozbité fľaše formaldehydu na pracovisku centrálnej sterilizácie. Na urgentnom príjme v tejto súvislosti absolvuje preventívne vyšetrenie do dvadsať zamestnancov nemocnice, ktorí sa sťažovali najmä na štípanie očí. Fľaše formaldehydu spadli podľa hovorkyne nemocnice Anety Racíkovej pracovníkovi pri vynášaní zo skladu. Podľa predpisov musela nemocnica na likvidáciu chemickej látky volať hasičov. Pacienti neboli v blízkosti nešťastnej udalosti, preventívne vyšetrenie preto absolvujú len zamestnanci. Formaldehyd je bezfarebná tekutina s prenikavým zápachom. U ľudí môže spôsobiť bolesti hlavy, zápal nosnej sliznice, dráždenie očí, pri vyšších koncentráciách problémy s dýchaním a ďalšie zdravotné problémy.
Zdroj: Webnoviny.sk - V trnavskej nemocnici zasahovali hasiči, nebezpečná látka ohrozila zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Warning: getimagesize(https:): failed to open stream: Adresár alebo súbor neexistuje in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Ministerstvo zahraničných vecí považuje situáciu na Blízkom východe za nebezpečnú

Vedenie KDH bráni Záborskej kandidovať za europoslankyňu, Vašečka to považuje za chybu