BERLÍN 8. novembra (WebNoviny.sk) – V západnom Nemecku súdia tridsať ľudí, ktorí sú podozriví z fyzického aj psychického zneužívania migrantov v miestnom azylovom centre v roku 2014.
Medzi obžalovanými sú strážnici aj zamestnanci centra v malom meste Burbach, ležiacom asi sto kilometrov východne od Bonnu. Podľa nemeckej tlačovej agentúry dpa čelia obvineniam z 50 prípadov ilegálneho obmedzovania osobnej slobody, vážneho ublíženia na zdraví a krádeží.
Proces sa začal vo štvrtok na okresnom súde v meste Siegen. Prípad vyvolal po zverejnení v médiách v Nemecku veľké rozhorčenie.
Zdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku súdia zamestnancov azylového centra, sú obvinení zo zneužívania migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Aktivistky za ženské práva súdia v Saudskej Arábii, podľa Amnesty International ich bili aj mučili
Nová grécka vláda zložila prísahu, spolieha sa na skúsených politikov aj technokratov
