Správy / 08. júl 2018

V Chicagu sa zrútil vrtuľník zdravotnej záchrannej služby, štyria sú zranení

        
        
        
          
        
        
        CHICAGO 8. júla (WebNoviny.sk) - Zranenie štyroch ľudí si vyžiadal pád vrtuľníka zdravotnej záchrannej služby, ku ktorému došlo v sobotu večer v americkom Chicagu.

Ako informoval námestník šéfa chicagských hasičov Walter Schröder, pacient, ktorého vrtuľník prevážal, bol prijatý do nemocnice v kritickom stave, traja zranení pracovníci zdravotnej záchrannej služby naopak nie sú v ohrození života. Nevie sa zatiaľ, v akom stave, odkiaľ a kam vrtuľník pacienta prevážal.


Na zemi nedošlo k žiadnym zraneniam, a to podľa Schrödera najmä preto, že pilot nasmeroval vrtuľník v kritickej chvíli na trávnatú plochu, pričom v tesnej blízkosti miesta havárie sa nachádzala križovatka troch frekventovaných ciest.

Keby vrtuľník spadol na križovatku alebo na jednu z ciest, mohlo prísť k ešte väčšej tragédii. K pádu vrtuľníka došlo v sobotu večer o 21:15 miestneho času (v nedeľu nadránom o 04:15 SELČ). 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - V Chicagu sa zrútil vrtuľník zdravotnej záchrannej služby, štyria sú zranení © SITA Všetky práva vyhradené.