KYJEV 22. januára (WebN) - Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková v utorok potvrdila, že sa bude v nadchádzajúcich voľbách uchádzať o prezidentskú funkciu.
Tymošenková je jednou z najobľúbenejších a najnezlomnejších politických osobností v krajine. Prieskumy verejnej mienky 58-ročnú političku opakovane označujú za favoritku prezidentských volieb naplánovaných na 31. marca, ktorá by porazila aj súčasného prezidenta Petra Porošenka.
Tymošenková bola predsedníčkou ukrajinskej vlády v rokoch 2007 až 2010. Svoj úmysel kandidovať oznámila v utorok na zjazde svojej strany Vlasť (Baťkivščyna) v Kyjeve.
Prisľúbila tiež, že sa bude usilovať znovu získať kontrolu nad Krymom, ktorý anektovalo Rusko, ako aj separatistickými oblasťami na východe Ukrajiny. Porošenko, ktorý je prezidentom od roku 2014, svoj úmysel opätovne kandidovať zatiaľ oficiálne neoznámil.
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská expremiérka Tymošenková potvrdila svoju kandidatúru v prezidentských voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
OSN zaradila ruskú armádu na zoznam zločincov, dôvodom je zmrzačenie a zabíjanie detí
Fínsky prezident Sauli Niinistö sa stretol s Volodymyrom Zelenským a diskutovali o ďalšej podpore pre Ukrajinu
