Ekonomika / 22. júl 2018

Trump sa zvyšovaním úrokových sadzieb nesnaží vyvíjať tlak na Fed, tvrdí minister financií Mnuchin

        
        
        
          
        
        
        BUENOS AIRES 22. júla (WebNoviny.sk) - Prezident USA Donald Trump sa podľa amerického ministra financií Stevena Mnuchina nesnažil vyvíjať tlak na Federálny rezervný systém (Fed), keď kritizoval jeho rozhodnutie zvyšovať úrokové sadzby.

Mnuchin v sobotu v argentínskom hlavnom meste Buenos Aires počas schôdzky organizácie G20 novinárom povedal, že sa s Trumpom rozprával a "jeho zámerom nie je nijakým spôsobom tlačiť na Fed".


V piatok Trump na Twitteri napísal, že "Čína, Európska únia a ďalší manipulujú so svojimi menami a úrokové sadzby smerujú nižšie, pričom USA sadzby zvyšujú a dolár sa stáva silnejší a silnejší, čo nám berie našu veľkú konkurenčnú výhodu."

Americký minister financií zároveň v sobotu povedal, že obchodné súboje, ktoré odštartoval prezident Trump, ekonomiku USA celkovo nepoškodzujú, hoci niektoré sektory utrpeli. Minister dodal, že americká vláda hľadá spôsoby ako pomôcť farmárom a iným odvetviam, ktoré obchodné spory ovplyvnili .


Šéfka Medzinárodného menového fondu Christine Lagardeová však na summite G20 v Buenos Aires uviedla, že séria nedávno zavedených ciel výrazne poškodí globálnu ekonomiku.

V prípade najhoršieho scenára vplyv na globálnu ekonomiku je v rozsahu 0,5 percenta hrubého domáceho produktu na globálnej báze, povedala Lagardeová. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Trump sa zvyšovaním úrokových sadzieb nesnaží vyvíjať tlak na Fed, tvrdí minister financií Mnuchin © SITA Všetky práva vyhradené.