Svet / 30. apríl 2019

Trump s rodinou skúša žalobu, aby sa na svet nedostali ich bankové záznamy

        
        
        
          
        
        
        WASHINGTON 30. apríla (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump, jeho rodina a Trump Organization iniciovali súdny spor s bankami Deutsche Bank a Capital One. Ide o pokus zablokovať ich predvolanie pred výbory Kongresu, ktoré sa usilujú získať ich bankové a finančné záznamy.

Predvolania súčasťou vyšetrovania

Trump, jeho synovia Eric a Donald Trump mladší a dcéra Ivanka podali v pondelok žalobu na federálny súd v New Yorku. Medzi navrhovateľmi sú aj The Trump Organization a Donald J. Trump Revocable. V rámci vyšetrovania financií republikánskeho prezidenta si v priebehu tohto mesiaca predvolal finančný a spravodajský výbor Snemovne reprezentantov, dolnej komory amerického Kongresu, predstaviteľov Deutsche Bank a niekoľkých ďalších finančných inštitúcií. Ako uviedol predseda Výboru pre spravodajské služby Adam Schiff, predvolania sú súčasťou vyšetrovania "obvinení z možného zasahovania zo zahraničia do politického procesu Spojených štátov."

Benefity z ruských investícií

Cieľom bolo zistiť, či Rusi použili "vyprané" peniaze na transakcie s Trump Organization. Trumpove podnikanie benefitovalo v priebehu rokov z ruských investícií. Trumpova rodina teraz žiada federálneho sudcu, aby vyhlásil predvolania za nezákonné a právne neúčinné. Žalobou sa rovnako usiluje zabrániť finančným inštitúciám zverejniť informácie a vyhovieť tak výborom. Deutsche Bank sa v utorok vyjadrila, že poskytne primerané informácie každému oprávnenému vyšetrovaniu a podvolí sa aj nariadeniu súdu týkajúceho sa takéhoto vyšetrovania. Trump považuje vyšetrovanie za účelové s cieľom politicky ho poškodiť.

Zdroj: Webnoviny.sk - Trump s rodinou skúša žalobu, aby sa na svet nedostali ich bankové záznamy © SITA Všetky práva vyhradené.