TOKIO 12. januára (WebNoviny.sk) — Okolo 430 ľudí uviazlo cez noc vo vlaku v Japonsku po tom, čo množstvo snehu zasypalo jeho trasu na ostrove Honšú. Informovali o tom v piatok predstavitelia miestnych železníc. Vlak sa opäť pohol až 15 hodín po tom, čo ostal stáť.
Súprava so štyrmi vozňami vyrazila už zo stanice v prístavnom meste Niigata vo štvrtok s vyše hodinovým meškaním. O asi dve a pol hodiny neskôr však už pre nahromadený hustý sneh nemohla pokračovať a ostala stáť na železničnom priecestí medzi dvoma stanicami.
Úrady rozhodli, že evakuácia cestujúcich by bola z dôvodu hlbokého snehu a tmy príliš riskantná. Odchod zabezpečili preventívne piatim pasažierom, ktorí sa necítili dobre.
Vlakové spojenia v krajine meškajú alebo sú zrušené aj v piatok. Dôvodom je veľká snehová nádielka, ktorý pokryla väčšinu pobrežia Japonska.
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky Japoncov uviazlo medzi dvomi vlakovými stanicami, súprava sa pohla až po 15 hodinách © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Amsterdam zakázal prehliadky okolo výkladov s prostitútkami, nie sú turistickou atrakciou
Warning: getimagesize(https:): failed to open stream: Adresár alebo súbor neexistuje in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Internetové spoločnosti majú hlásiť nenávistné komentáre, Nemecko ide bojovať proti extrémizmu
