15.12.2020 (Webnoviny.sk) - Slovak Telekom spustil komerčnú 5G sieť. Na dodávku svojej 5G mobilnej prístupovej siete a zavedenie komerčných služieb 5G si Slovak Telekom vybral spoločnosť Ericsson. Ako informovali spoločnosti, od 10. decembra pokrýva 5G sieť vybrané časti Bratislavy.
„Prvú fázu komerčnej 5G siete sme spustili v Bratislave a v budúcnosti by sme chceli pokračovať v ďalších aktivitách. Veríme, že 5G je našou bránou do Priemyslu 4.0 a môžeme tak posunúť dopredu hneď niekoľko oblastí slovenského priemyslu,“ povedal Branimir Marič, CTIO, Slovak Telekom.
„Sieť 5G otvára obrovské príležitosti pre slovenskú infraštruktúru a ekonomiku. V čase, keď sú mobilné siete dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, je 5G transformačnou platformou, ktorá poskytne stabilitu v post-COVID ére pri realizácii vízií Priemyslu 4.0,“ dodal Jenny Lindqvist, Head of Northern & Central Europe, Ericsson.
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovak Telekom spustil komerčnú 5G sieť, otvára nové príležitosti v slovenskom priemysle © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Pandémia pozdvihla spoločnosti, ktoré stavili na digitalizáciu
Warning: getimagesize(https:): failed to open stream: Adresár alebo súbor neexistuje in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Stará Ľubovňa získala dotáciu z ministerstva, zefektívni dopravu v priemyselnej zóne
