SOUL 31. mája (WebNoviny.sk) - Severná Kórea hlási šírenie afrického moru ošípaných. Svetovú organizáciu pre zdravie zvierat informovala, že 77 z 99 prasiat na farme v provincii Čagang uhynulo a ďalších 22 kusov vyradili. Správu v piatok zverejnilo juhokórejské ministerstvo poľnohospodárstva.
V uplynulých mesiacoch bojovali s touto chorobou aj v Číne, kde vyradili viac ako milión prasiat. Mor sa objavil aj vo Vietname, Kambodži a Mongolsku.
Južná Kórea zintenzívňuje karanténne opatrenia na hranici, pričom sa usiluje o spoluprácu so severným susedom na zastavení šírenia moru.
Zdroj: Webnoviny.sk - Severná Kórea hlási šírenie afrického moru ošípaných, uhynuli už desiatky zvierat © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Ľudia z Trumpovho okolia tlačia na šéfa NASA, aby šíril teórie klimatoskeptikov
Izrael prepustil palestínsku političku Chálidu Džarár, väznil ju mesiace bez obvinení
