Šport / 03. august 2022

Sedemnásobný majster sveta Formuly 1 Hamilton sa stal spoluvlastníkom klubu Denver Broncos z NFL

        
        
        
          
        
        
        3.8.2022 (Webnoviny.sk) - Britský pilot Formuly 1 Lewis Hamilton sa stal spoluvlastníkom klubu amerického futbalu Denver Broncos zo zámorskej NFL.

Pripojil sa k vlastníckej skupine

Tridsaťsedemročný sedemnásobný majster sveta sa pripojil k vlastníckej skupine Walton-Penner, v ktorej sú Rob Walton a jeho dcéra Carrie Waltonová Pennerová s manželom Gregom Pennerom. "Teším sa, že sa pripájam k tejto úžasnej vlastníckej skupine a stávam sa súčasťou príbehu Broncos. Mám tú česť pracovať pre tím svetovej úrovne a byť príkladom rôznorodosti naprieč všetkými športovými odvetviami," napísal historický rekordér F1 v počte triumfov v pretekoch aj kvalifikáciách na svojom twitteri.

Spoluvlastníkmi sú aj ďalšie osobnosti

Okrem Hamiltona pribudli medzi spoluvlastníkmi Broncos ďalšie dve osobnosti tmavej pleti - Mellody Hobsonová a Condoleezza Riceová. Skupina Walton-Penner kúpila klub Denver Broncos za 4,65 miliardy dolárov, oficiálne by sa mala stať jeho vlastníkom na budúci týždeň. "Sme nadšení, že môžeme privítať medzi sebou 7-násobného majstra F1 Sira Lewisa Hamiltona. Je šampión a vie, ako byť lídrom víťazného tímu aj zástancom rovnosti vo svete aj v jeho športe. S viac ako 100 víťazstvami je najúspešnejší jazdec F1 v histórii. Jeho nezlomnosť a excelentnosť budú prínosom pre našu skupinu aj organizáciu Broncos," povedal Walton o Hamiltonovi.

Zdroj: Webnoviny.sk - Sedemnásobný majster sveta Formuly 1 Hamilton sa stal spoluvlastníkom klubu Denver Broncos z NFL © SITA Všetky práva vyhradené.