Svet / 28. november 2022

Ruské ostreľovanie od začiatku vojny mierilo najmä na civilné ciele, poškodených bolo zhruba 32-tisíc domov a bytoviek

        
        
        
          
        
        
        28.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské ostreľovanie od začiatku vojny na Ukrajine poškodilo zhruba 32-tisíc civilných cieľov a viac ako 700 zariadení kritickej infraštruktúry.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V nedeľu to ukrajinským médiám povedal námestník ukrajinského ministra vnútra Jevhen Jenin s tým, že medzi poškodenými civilnými objektmi sú hlavne súkromné domy a civilné bytové domy a medzi kritickou infraštruktúrou letiská, mosty, ropné sklady či rozvodne elektriny. Informuje o tom spravodajský portál CNN. „Len tri percentá zaznamenaných útokov boli na vojenské zariadenia,“ uviedol tiež Jenin. Moskva má podľa neho „maniakálnu túžbu ponoriť Ukrajinu do temnoty a neexistuje dôvod veriť, že prestanú“. CNN pripomína, že údaje, ktoré spomenul Jenin, sa nedali nezávisle overiť. Rusko opakovane útočí na civilnú infraštruktúru na Ukrajine a v čase nadchádzajúcej zimy spôsobuje rozsiahle výpadky elektriny naprieč krajinou. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské ostreľovanie od začiatku vojny mierilo najmä na civilné ciele, poškodených bolo zhruba 32-tisíc domov a bytoviek © SITA Všetky práva vyhradené.