Svet / 18. september 2023

Rusi prišli na bachmutskom fronte o niektoré zo svojich najlepších jednotiek, tvrdí ukrajinský veliteľ Syrskyj

        
        
        
          
        
        
        18.9.2023 (SITA.sk) - V bojoch na bachmutskom fronte boli porazené a znefunkčnené niektoré z najpripravenejších jednotiek Ruskej federácie. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to veliteľ ukrajinských pozemných síl Oleksandr Syrskyj.

Dodal však, že nepriateľ sa neprestáva snažiť o získanie stratených pozícií. Podľa Syrského je všeobecná situácia vo východnom smere naďalej zložitá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruskí okupanti sa nevzdali úmyslov obnoviť útočné akcie v smere na Kupiansk a Lyman, zvlášť po tom, ako v uplynulých dňoch Ukrajinci oslobodili ďalšie dve dediny v oblasti - Andrijivku a Kliščijivku. „V dôsledku úspešných akcií ukrajinských jednotiek bola prelomená obranná línia nepriateľa, ktorú sa pokúsil uzavrieť, pričom do boja hodil všetky dostupné zálohy,“ zdôraznil Syrskyj. „Samozrejme, pokračujeme v postupe. Toto je len ďalší krok na ceste k úplnému oslobodeniu našich území.“ Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Zdroj: SITA.sk - Rusi prišli na bachmutskom fronte o niektoré zo svojich najlepších jednotiek, tvrdí ukrajinský veliteľ Syrskyj © SITA Všetky práva vyhradené.