BUKUREŠŤ 23. novembra (WebNoviny.sk) - Iracký minister zahraničných vecí sa poďakoval Rumunsku za vyslanie odborníkov na trénovanie irackej polície a privítal účasť Rumunska na obnove jeho krajiny.
Ibrahím al-Džafárí vo štvrtok uviedol, že Rumunsko vyslalo 50 poradcov a troch trénerov a ponúklo tiež pomoc pri ošetrovaní vojnových obetí v nemocniciach.
Rumunský minister zahraničia Teodor Melescanu sa vyjadril, že podporuje regionálnu integritu Iraku, Sýrie a Jemenu. Dodal, že jedinou zárukou bezpečnosti a stability je politická dohoda.
Zdroj: Webnoviny.sk - Rumunsko vyslalo do Iraku odborníkov, ktorí budú trénovať nových policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Po odchode ruských vojakov našli v Kyjevskej oblasti viac než tisícdvesto tiel, hlásia Ukrajinci
Požiar katedrály Notre Dame vyšetruje nielen polícia, po príčine pátrajú aj odborníci
