
1.5.2022 (Webnoviny.sk) - Poľské ozbrojené sily v nedeľu oznámili, že sa začali vojenské cvičenia, na ktorých sa zúčastňujú tisíce vojakov Severoatlantickej aliancie. Ide o pravidelné cvičenia s cieľom zlepšiť bezpečnosť východného krídla NATO, ale tohto roku sa konajú v čase ruskej vojny proti Ukrajine. Pre tieto okolnosti poľská armáda vyzýva verejnosť, aby nezverejňovala informácie alebo fotografie o presunoch vojenskej techniky po krajine v najbližších týždňoch. Armáda upozornila, že neuvážená aktivita by mohla poškodiť bezpečnosť aliancie.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Poľská armáda vo vyhlásení uviedla, že na cvičení sa zúčastní 18-tisíc vojakov z viac ako 20 krajín. Cvičenia, ktoré sa uskutočnia v Poľsku a ďalších ôsmich štátoch, sú naplánované od 1. do 27. mája.
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko informuje o vojenských cvičeniach NATO, zúčastňuje sa ich 18-tisíc vojakov z viac ako 20 krajín © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Warning: getimagesize(https:): failed to open stream: Adresár alebo súbor neexistuje in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Dvojročný chlapec zomrel po páde do studne, záchranná akcia trvala 82 hodín

Motorkári v Christchurchi ponúkli pomoc moslimom, počas modlitieb chcú chrániť mešity