Slovensko / 31. máj 2021

Počas razií proti prevádzačskej skupine zatkli aj Slovenku, do Európy pomáhala prepašovať Vietnamcov

        
        
        
          
        
        
        31.5.2021 (Webnoviny.sk) - Počas razií proti skupine podozrivej z prevádzania Vietnamcov do Európy zatkli v Nemecku a na Slovensku dve podozrivé osoby. Polícia v Berlíne zatkla v meste Vietnamku, ktorá tam žila. V Bratislave zase v spojitosti s vyšetrovaním zadržali Slovenku.

Ženy boli údajne súčasťou skupiny podozrivých - niekoľkých Vietnamcov, jedného človeka z Nemecka a dvoch zo Slovenska, ktorá privádzala Vietnamcov do Európy na základe podvodne získaných víz. Dané osoby čelia obvineniam, že od nich požadovali platby v rozmedzí od 13- do 21-tisíc eur. Tie si podľa vyšetrovateľov museli ľudia odpracovať v nechtových štúdiách, masážnych salónoch či bytoch využívaných ako nevestince.

V Nemecku je jeden Vietnamec podozrivý z toho, že ženám, ktoré pracovali ako prostitútky, dával hormonálne injekcie, aby neotehotneli, uviedli vo vyhlásení tamojší prokurátori a polícia. Počas pondelkových razií v Nemecku našla polícia 13 ľudí, ktorí v krajine pracovali nelegálne. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Počas razií proti prevádzačskej skupine zatkli aj Slovenku, do Európy pomáhala prepašovať Vietnamcov © SITA Všetky práva vyhradené.