VARŠAVA 28. mája (WebNoviny.sk) - Plánovaný ruský plynovod Nord Stream 2 je podľa poľského premiéra Mateusza Morawieckeho "novou hybridnou zbraňou" a Moskva ju podľa neho chce použiť na podkopanie NATO a Európskej únie.
V prejave na zasadaní Parlamentného zhromaždenia NATO vo Varšave poľský premiér v pondelok plynovod Nord Stream 2 označil za "otrávenú pilulku pre európsku bezpečnosť".
Plánovaný plynovod cez Baltské more by zdvojnásobil objem zemného plynu prepravovaného priamo do Nemecka z nových ložísk na Sibíri, ale obišiel by Poľsko a Ukrajinu. Spoločne s Poľskom projekt Nord Stream 2 odmietajú USA a niektorí členovia Európskej únie.
Ruský prezident Vladimir Putin naznačuje, že nesúhlas USA s týmto plynovodom pramení z túžby prezidenta Donalda Trumpa podporiť export amerického skvapalneného zemného plynu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Plynovod Nord Stream 2 je hybridná zbraň voči NATO a Európskej únii, obul sa do Ruska Marawiecki © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
VšZP rozoslala výsledky ročného zúčtovania, najväčší nedoplatok presiahol 250-tisíc eur
Cambridge Analytica čelí žalobe, získavala osobné údaje ľudí prostredníctvom Facebooku
