Kultúra / 22. marec 2020

Nová ministerka kultúry Milanová chce prioritne riešiť núdzovú podporu pre umelcov

        
        
        
          
        
        
        22.3.2020 (Webnoviny.sk) - Zabezpečenie núdzovej podpory pre umelcov je jednou z priorít, ktorej sa bude venovať nová ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Reagovala tak na výzvu osobností v audiovízii, ktoré sa na ňu obrátili s prosbou o pomoc pri snahe preklenúť likvidačné obdobie spôsobené šírením koronavírusu.

„Výzvu filmárov evidujem. Zabezpečenie núdzovej podpory pre kultúru bude jednou z prvých vecí, ktorými sa budem nielen ja, ale aj moji kolegovia vo vláde zaoberať,“ uviedla v stanovisku Milanová.

Viac o téme: Koronavírus

Slovenská filmová a televízna akadémia s podporou ďalších profesných združení a asociácií pôsobiacich v audiovízii 17. marca vyzvala o pomoc pri snahe preklenúť toto likvidačné obdobie spôsobené šírením koronavírusu. Osobnosti napísali otvorený list predchádzajúcemu premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD) a aktuálnemu premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO). Vzhľadom na aktuálnu kritickú situáciu v dôsledku preventívnych opatrení proti šíreniu ochorenia Covid-19 sa ľudia v audiovízii, autori, umelci, SZČO či profesné skupiny ocitli bez akéhokoľvek príjmu a týmto žiadajú o urgentné a konkrétne návrhy riešení rastúcich existenčných problémov. Za iniciatívou stojí Wanda A. Hrycová. Výzvu podporili aj Milan Lasica, Martin Šulík, Peter Bebjak, Jonáš Karásek, Zuzana Mistríková a ďalší. Natália Milanová bola v uplynulom volebnom období poslankyňou Národnej rady SR a podpredsedníčka výboru pre kultúru a médiá.

Zdroj: Webnoviny.sk - Nová ministerka kultúry Milanová chce prioritne riešiť núdzovú podporu pre umelcov © SITA Všetky práva vyhradené.