
21.7.2020 (Webnoviny.sk) - Návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) podajú spoločne klub poslancov strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a poslanci vznikajúcej strany Petra Pellegriniho Hlas – sociálna demokracia. Na utorkovej tlačovej besede to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico. K tejto téme bude mať ešte v utorok tlačovú konferenciu podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár a nezaradený poslanec a člen Hlasu - sociálnej demokracie Richard Raši. Podnetom na odvolanie premiéra je kauza jeho diplomovej práce. „V čele štátu nemôžu stáť nekompetentní a nepripravení ľudia. Aj to preto bude jedným z dôvodov na odvolanie Matoviča z funkcie predsedu vlády," ozrejmil Fico.Viac o téme: Matovičova diplomová práca
Na zvolanie schôdze je potrebných aspoň 30 podpisov. Smer-SD má 26 poslancov a Pellegriniho skupina 11 poslancov. Predseda parlamentu Boris Kollár bude mať na zvolanie mimoriadnej schôdze sedem dní.
Zdroj: Webnoviny.sk - Návrh na odvolanie premiéra Matoviča podajú spoločne smeráci a Pellegriniho poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:

Údaje o cestujúcich lietadlom by mali zbierať za účelom prevencie teroristického útoku

Hasiči v Trenčíne zasahovali pri požiari bytu, o život prišla jedna osoba