Svet / 11. september 2018

Na USA sa valí hurikán Florence, štát Maryland je pripravený na katastrofické záplavy

        
        
        
          
        
        
        ATLANTA 11. septembra (WebNoviny.sk) - Guvernér amerického štátu Maryland vyhlásil núdzový stav v súvislosti so záplavami v dôsledku hurikánu Florence.

Najviac ohrozené oblasti

Larry Hogan tak urobil v pondelok na tlačovej konferencii s tým, že stále existuje neistota, akým smerom sa bude hurikán presúvať, no štátne úrady sú pripravené na "historické, katastrofické a život ohrozujúce záplavy v Marylande". Vyjadril sa tiež, že vyhlásenie núdzového stavu je krok, ako sa uistiť, že všetky záchranné zložky budú v prípade potreby pripravené zasiahnuť. Podľa guvernéra sú najviac ohrozené pobrežné a nízko položené oblasti.

Na situáciu reagoval aj Trump

Stav núdze pritom v pondelok vyhlásil aj starosta mesta Richmond v štáte Virginia, kde, rovnako ako v Južnej a Severnej Karolíne, už nariadili evakuáciu obyvateľov. Hurikán sprevádza vietor s rýchlosťou 220 kilometrov za hodinu, pričom podľa meteorológov v utorok zrejme zosilnie. Na situáciu reagoval aj prezident Donald Trump. "Prosím, buďte pripravení, opatrní a v bezpečí," uviedol v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.  

Zdroj: Webnoviny.sk - Na USA sa valí hurikán Florence, štát Maryland je pripravený na katastrofické záplavy © SITA Všetky práva vyhradené.