Slovensko / 20. október 2019

Na okraji Trnavy horí skládka komunálneho odpadu, zasahujú desiatky hasičov

                
                
                
                    
                
                
                20.10.2019 (Webnoviny.sk) - S požiarom skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ceste v Trnave bojuje takmer tridsať profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Pre silné zadymenie zasahujú v dýchacích prístrojoch.

Kyvadlová doprava vody

Požiar sa snažia dostať pod kontrolu profesionáli z Trnavy, Piešťan a dobrovoľní hasiči z obcí Zavar, Križovany nad Dudváhom, Bučany, Voderady, Jaslovské Bohunice a Vlčkovce, ktorí zabezpečujú kyvadlovú dopravu vody. Lokalizáciu požiaru podľa Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru komplikuje nepriaznivý vietor. Požiar doposiaľ zasiahol plochu asi 30 x 50 metrov.

Skládka patrí mestu

Dym zo skládky zasiahol mesto len okrajovo. Hasiči z Trnavy a okolia sú opäť v plnom nasadení len tri týždne po obrovskom požiari skladu bazénovej chémie v areáli bývalých Trnavských automobilových závodov. Skládka komunálnych odpadov v Trnave patrí mestu, jej prevádzkovateľom je spoločnosť FCC Trnava. Skládka je určená na odpad, ktorý nie je nebezpečný.

Zdroj: Webnoviny.sk - Na okraji Trnavy horí skládka komunálneho odpadu, zasahujú desiatky hasičov © SITA Všetky práva vyhradené.