Šport / 26. november 2018

Miroslav Konôpka siahal na víťazstvo v pretekoch ázijskej série Le Mans

        
        
        
          
        
        
        ŠANGHAJ 26. novembra (WebNoviny.sk) - Slovenský automobilový jazdec Miroslav Konôpka siahal na víťazstvo v 1. kole Ázijskej série Le Mans v čínskom Šanghaji. So svojím tímom ARC Bratislava skončil na druhom mieste v triede AM Trophy prototypov LMP2.

Posádka s Britom Darrenom Burkeom a Číňanom Kang Lingom dokončila štvorhodinové preteky na Medzinárodnom okruhu v Šanghaji na 4. priečke celkového poradia. Od tretieho v cieli ich delilo len necelých 9 sekúnd.

"Urobili sme maximum, čo sme mohli, no napokon sme len druhí, čo nás dosť prekvapilo," povedal v cieli Konôpka a dodal: "Športová diplomacia zrejme funguje len pre silných a bohatých. V cieli pred odovzdávaním cien na stupňoch víťazov sme sa dozvedeli, že v našej kategórii AM Trophy štartoval aj tím United Motorsport. V štartovej listine urobili pred pretekmi zmenu s výnimkou, ktorú udelili jednému z ich jazdcov a zaradili ho podľa nej do bronzovej kategórie. V tom by nebol až taký problém, no my sme sa celé preteky snažili držať pred inými súpermi a týchto sme si ani nevšímali. V cieli sme za nimi boli len o 8,9 sekundy. Ak by sme to tušili, tak na nich skúsime trochu tlačiť a možno by to vyšlo. No už s tým nič nenarobíme, pokúsime sa ich zdolať vo Fudži o dva týždne."

Preteky v Šanghaji vyhral tím Spirit of Race, pričom vlaňajší šampióni Jackie Chan DC Racing #1 ich vôbec nedokončili. V zostávajúcich troch kolách sa teda ešte môže veľa toho udiať. Pozvánku na 24h Le Mans dostane automaticky ako šampión LMP2, tak aj víťaz AM Trofeje, o ktorú bojuje ARC Bratislava s Konôpkom. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Miroslav Konôpka siahal na víťazstvo v pretekoch ázijskej série Le Mans © SITA Všetky práva vyhradené.