MINSK 20. júna (WebNoviny.sk) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko požiadal ruského prezidenta Vladimira Putina o zmenu pozície bieloruských športovcov v Rusku. Lukašenko by bol rád, keby športovci z jeho krajiny neboli považovaní za legionárov.
Tým pádom by ruským klubom nič nebránilo v tom, aby angažovali viac Bielorusov. Na začiatok by bol rád, keby sa mu to podarilo presadiť celoplošne vo futbale a hokeji, neskôr aj v ďalších odvetviach.
V súčasnosti to bieloruskí športovci riešia zmenou občianstva, v takom prípade ďalej nemôžu reprezentovať svoju vlasť.
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko požiadal Putina o zmenu pravidiel, ruské kluby by mohli angažovať viac Bielorusov © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
V Súboji legiend pod holým nebom nebudú chýbať Šatan, Hossovci či Bondra
Na MS vo futbale 2018 v Rusku padol rekordný počet vlastných gólov
