7.11.2019 (Webnoviny.sk) - Litovskí poslanci schválili vo štvrtok zákon, ktorý vydláždil cestu výmene špiónov so susedným Ruskom. Výmena by mohla zahŕňať aj nórskeho občana, ktorý si odpykáva 14-ročný trest za špionáž v ruskom väzení. Litovský parlament v pomere hlasov 76 ku 2 oprávnil prezidenta, aby omilostil odsúdencov, ktorých sa dohoda dotkne.
Vilnius by mohol prepustiť muža odsúdeného v roku 2017 litovským súdom na desať rokov väzenia za špionáž pre hlavnú ruskú spravodajskú agentúru. Rusko by mohlo na oplátku poslať domov dvoch Litovcov, ktorí dostali v roku 2016 dvanásťročný trest za špionáž v Rusku.
Zatiaľ nie je jasné, kedy a kde sa výmena uskutoční. Zákon musí ešte podpísať prezident Gitanas Nauséda.
Zdroj: Webnoviny.sk - Litovskí poslanci schválili zákon, ktorý vydláždil cestu výmene špiónov s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.
Súvisiace články:
Poľsko vymenilo iba predsedu vlády, všetci pôvodní ministri ostali na svojich stoličkách
Warning: getimagesize(https:): failed to open stream: Adresár alebo súbor neexistuje in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 212
Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/56831/virtual/www/clanoks.php on line 213
Česká kontrarozviedka úplne paralyzovala sieť, ktorú vytvorila ruská spravodajská služba
