Kultúra / 02. august 2020

Indického herca prepustili z nemocnice, bollywoodska hviezda mala negatívny test na koronavírus

        
        
        
          
        
        
        2.8.2020 (Webnoviny.sk) - Známeho indického herca Amitabha Bachchana prepustili v nedeľu z nemocnice v Bombaji, kde podstupoval liečbu pre nákazu novým koronavírusom. Jeho syn, herec Abhishek Bachchan, na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámil, že bollywoodska hviezda mala negatívny test na vírus a bude doma odpočívať.

Oboch s ochorením COVID-19 hospitalizovali 11. júla a mladší Bachchan je ešte stále v nemocnici.

V nemocnici skončili pre koronavírus aj Abhishekova manželka, herečka Aishwarya Rai Bachchan, aj ich osemročná dcéra. Obe sa z COVID-19 už zotavili a nemocnicu opustili minulý týždeň.

Sedemdesiatsedemročný Amitabh Bachchan hral vo viac ako 200 indických filmoch. Predstavil sa aj v hollywoodskej romantickej dráme Veľký Gatsby (2013). Pôsobil tiež v politike a ako televízny moderátor. Za svoju prácu získal množstvo cien, napríklad aj francúzsky Rad čestnej légie.

Bachchanovcov často nazývajú prvou rodinou Bollywoodu. Aj manželka Amitabha Bachchana, Jaya, je herečka a politička. Ona sa koronavírusom nenakazila. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Indického herca prepustili z nemocnice, bollywoodska hviezda mala negatívny test na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.